Kategórie Kategórie

>

Tu je 7 dôvodov, pre ktoré by ste aj vy mali dať šancu boxu

Box už dávno nie je len krutým športom pre mužov.

Ide o skvelý šport, ktorý dá poriadne zabrať vašej kondícii.


Box je čoraz obľúbenejším športom — a to nielen u mužov, ale aj u žien. V prípade, že nechcete trénovať vo dvojici a radšej by ste si zvolili “miernejšiu” formu, nie je to žiaden problém — môžete využiť mnohé športové pomôcky, ako napr. boxovacie vrecia či boxovacie hrušky a svoje telo poriadne rozhýbať bezkontaktným boxom. 

 

A prečo by ste ste tento dynamický šport mali vyskúšať aj vy? Tu je hneď 7 dôvodov.

 

#1 Vynikajúci spaľovač kalórií

 

Zdajú sa vám kardio cvičenia, ako napríklad beh či bicyklovanie na stacionárnom bicykli príliš nudné? V tom prípade pre vás môže byť kondičný box ako stvorený. Nudiť sa pri ňom rozhodne nebudete a spálite pri ňom prekvapujúco veľké množstvo kalórií. 

 

#2 Rozhýbete celé svoje telo

 

Pri boxe sa musíte neustále hýbať (a to aj pri bezkontaktnom boxe), takže precvičujete nielen svoje ruky, ale rovnako tak aj svoje nohy, ale pri úderoch aj svoje brušné svaly. Za pár minút jednoducho dáte zabrať celému svojmu telu. 

 

#3 Zvýšite si obratnosť

 

Pri väčšine kardio cvičení nedochádza k cvičeniu obratnosti, pri boxe jej však dáte poriadne zabrať. Aj to môže byť dôvodom, prečo vás toto cvičenie začne naozaj baviť a budete ho považovať za príjemné spestrenie svojich tréningov. 

 

#4 Pocítite nárast svojej sily

 

Na boxe je vynikajúce aj to, že popri skvelom kardio cvičení zároveň aj posilňujete — a to poriadne. Už po pár minútach pocítite poriadne pálenie v rukách či v bruchu, čo je skvelým znamením toho, že to robíte naozaj dobre. 

 

#5 Skvelá psychická ventilácia 

 

A v neposlednom rade samozrejme nesmieme zabudnúť aj na to, že box je skvelou príležitosťou, ako zo seba dostať všetok nahromadený stres a negatívnu energiu. Všetko jednoducho nechajte v boxerskom vreci — schudnete, zvýši sa vaša sila a porastie aj vaše sebavedomie. A to je predsa skvelá kombinácia, no nie? 

Strechašportu.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre