Kategórie Kategórie

>

Ako si užiť Vianoce a nepribrať? Pomôžu vám tieto 4 tipy

Tešíte sa na Vianoce?

S nimi však prichádza aj množstvo (veľakrát nie príliš zdravého) jedla…


salat

Ako mu odolať? Dá sa to vôbec? Alebo ako zariadiť aspoň to, aby ste z neho nepribrali a udržali si váhu, ktorú máte teraz? Ak tieto otázky trápia aj vás, pomôžu vám naše nasledovné tipy. 

 

#1 Doprajte si, ale s mierou

 

Pravda je taká, že čím viac by ste si jedlo, ktoré máte radi odopierali, tým väčšiu chuť by ste naň mali. Nesnažte sa preto oklamať samých seba a keď na niečo naozaj máte chuť, jednoducho si to dajte. Ak pravidelne cvičíte a jete zdravo, z pár lyžičiek majonézového šalátu alebo zo zopár zákuskov určite viditeľne nepriberiete. Aj v tomto prípade platí zlaté pravidlo - všetko s mierou. 

 

#2 Vyskúšajte zdravšie alternatívy

 

Dnes je aj v bežných potravinách dostupné obrovské množstvo produktov, ktoré sú alternatívou k tým menej zdravým. Chutia pritom veľakrát naozaj na nerozoznanie, no ich výživové hodnoty sú neporovnateľné. Ak preto máte nejaký svoj obľúbený recept, skúste trochu pátrať po tom, čím by sa v ňom dali tie najmenej zdravé prísady nahradiť. 

 

#3 Na návštevy nechoďte hladní

 

S Vianocami sú spojené aj rodinné návštevy či návštevy našich známych. Je možné, že nie všetci budú akceptovať vašu snahu žiť zdravo a rovnako pravdepodobné je aj to, že ak prídete hladní, nezdravému jedlu jednoducho neodoláte. Predtým, ako pôjdete na návštevu (prípadne na večierok) sa preto vždy najedzte doma a na mieste už nejedzte vôbec alebo si “zo slušnosti” naložte naozaj len malú porciu. 

 

#4 Neprestávajte sa hýbať

 

Ak pravidelne cvičíte, cez sviatky si samozrejme môžete dopriať pár dní voľna, no určite vám neodporúčame prestať na 2-3 týždne úplne. Práve naopak - ak toho zjete viac, prirodzene by ste sa viac mali aj hýbať. Tak sa váš energetický príjem a váš energetický výdaj vyrovnajú a vy sa nebudete musieť báť, že by vám váha ukázala číslo, ktoré by sa vám nepáčilo. 

Strechašportu.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre